wtorek, 01 grudnia 2020

Wszystkie światy są jednym,
wszystko pochodzi z tego samego:
bogowie, duchy, gwiazdy,
rośliny, kamienie i ludzie.
Wszystko się zmienia i porusza,
 ale nie umiera;
nasza dusza jest jak drzewo:
rodzi się, wzrasta, kwitnie i wydaje nasiona.
Nigdy nie przestaje żyć,
bowiem zmienia się tylko łupina nasiona.

>>źródło<<

co mamy w środku?
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Przeczytano juz: 4854 razy.

Wpisany przez Kamil Kowalski   
wtorek, 24 października 2006 20:38

Wracam do Wojtka. Trochę ze sobą korespondowaliśmy. On aktualnie w gdzieś tam w Wietnamie, czy Indiach; wiem, że wybiera się do Australiii, a ja tu,  w Polsce. Pytał się jakie zdjęcia załączyć do reportażu o walkach kogutów?.
Poniżej wklejam zdjęcie, które mi przysłał. Co jest centralną postacią na nim? Hodowca i kogut w oczekiwaniu na walkę!!!

Image
    A teraz to samo zdjęcie, które zostało skadrowane. Kogut zniknął. Hodowcy również nie ma. Są ludzie i ich emocje. Emocje, których w ogóle nie zauważaliśmy, a w każdym razie nie były istotne w poprzedniej odsłonie. A koguty? A ich walka? To w gruncie rzeczy wcale nie jest takie najważniejsze. Istotne jest to, co z dzieje się w środku widzów. Warto przeanalizować każdą twarz  z osobna. I co widać? Nie ma podobnych do siebie twarzy. Każda twarz to pewnego rodzaju historia napisana aparatem fotograficznym. Niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Zapewne na temat każdego z widzów można by napisać osobny reportaż. O czym myśleli w chwili gdy został uruchomiony spust aparatu? Czy o tym, że w ich kraju dokonało się jedno z najwiekszych ludobójstw w historii ludzkości? Czerwoni kmerzy wymordowali jedną trzecią własnego narodu. Jedną trzecia...

Image Image

Poprawiony: środa, 02 stycznia 2008 18:48